Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków Pruszków

4 lipca 2019

Niewiele osób wie, że styropian to tak naprawdę polistyren spieniony (od tego oryginalnie pochodzi jego nazwa). Ten materiał dzięki swoim bardzo dobrym właściwościom fizyko-technicznym stanowi niezastąpiony element ocieplenia w budownictwie. Jedną z wielu zalet styropianu jest fakt, iż składa się on w większości z powietrza, co sprawia, że jest dobrym izolatorem cieplnym. Zaledwie 2% składu to polistyren. Warto też wspomnieć, że styropian powstaje podczas procesu spieniania. W tym czasie cząsteczki wspomnianego polistyrenu znacznie zwiększają swoją objętość, aby ostatecznie zamienić się w gotowe bloki, które przycinane są według potrzeb.

Ocieplenia Budynków Pruszków

Jakie zalety niesie ze sobą ocieplanie domu styropianem? Korzyści jest wiele, a między innymi nietoksyczność. Jest to jedna z najważniejszych zalet styropianu. Dlaczego? Oznacza to, że nie tylko jest przyjazny wobec człowieka, ale też środowiska. Materiał ten nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby być szkodliwe wobec zdrowia i życia. Dotyczy to czasu użytkowania styropianu oraz samej jego produkcji. Właśnie z tego powodu może bez obaw być również użytkowany np. do przechowywania produktów spożywczych.
Kolejną zaletą ocieplania budynków styropianem jest nie przewodzenie ciepła. Jest to niezwykle ważne dla osób, które chcą zachować osiągniętą w domu temperaturę zarówno latem, jak i zimą. Poza oczywistymi korzyściami z tego tytułu, warto zwrócić uwagę na część ekonomiczną płynącą z tego rozwiązania. Bowiem ocieplanie styropianem przyczynia się do tego, że mniej wydajemy na ogrzewanie domu.

Docieplenia budynków Pruszków

Łatwa dostępność i przystępna cena zdecydowanie również przemawiają za ociepleniem domu za pomocą styropianu. Ten sposób docieplenia przybiera na popularności. Niemniej jednak należy pamiętać, że aby ocieplenie działało jak należy nie wystarczy zakupić odpowiednie materiały, ale też odpowiednio je zainstalować. Warto więc oddać tę pracę w profesjonalne ręce solidnej firmy takiej, jak Jackbud. Wieloletnie doświadczenie, sprawdzony sprzęt, przeszkoleni specjaliści z bagażem doświadczeń z pewnością zajmą się sprawą w sposób fachowy.
To, co przemawia za zastosowaniem styropianu, to także różnorodność jego zastosowania w budownictwie i nie tylko. Otóż materiał ten nie tylko świetnie sprawdza się jako izolacja cieplna, ale również akustyczna ścian, stropów, podłóg, dachów i stropodachów, a nawet tarasów nad pomieszczeniami. Co więcej, twarde płyty ekstrudowane służą często do izolacji fundamentów, dróg, lodowisk czy torowisk. Stosowany jest również w przemyśle energetycznym i chłodniczym w celu izolacji urządzeń grzewczych, rur, instalacji przemysłowych. Ponadto kształtki styropianowe wypełnione betonem mogą służyć do wznoszenia ścian.

Ocieplenia domu Pruszków

Niektórzy twierdzą, że styropian jest materiałem łatwopalnym, a więc niebezpiecznym. Przekonanie to jest błędne. W budownictwie używany jest wyłącznie styropian o charakterze samogasnącym, co oznacza, że nie zapala się od iskry lub nie zgaszonego papierosa. W zamian pod wpływem płomienia topi się i zwęgla z niewielką prędkością. Następnie po odjęciu płomienia przestaje się palić i ponownie nie zapala. Co więcej, pozostałości po spalonym styropianie nie wydzielają szkodliwych substancji, ani nie zanieczyszczają środowiska. Mur ocieplony styropianem zachowuje się podczas pożaru podobnie jak mur nieocieplony.
Styropian jest również odporny na działanie wszelkich bodźców biologicznych typu pleśń, grzyby i bakterie. Nie stanowi on pożywienia dla owadów i gryzoni, nie wymaga stosowania specjalnych środków ochrony, jest odporny na działanie alkoholu metylowego i etylowego, kwasu solnego, azotowego, siarkowego, ługów, wody amoniakowej itd.

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się