Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian – Ożarów Mazowiecki

23 lipca 2019

Docieplenie budynków to ważna inwestycja. Skupiając się na odpowiednim materiale ociepleniowym oraz najbardziej optymalnej technologii, nie można zapomnieć i o elementach bardziej zewnętrznych – a więc elewacji i farbach elewacyjnych. Wbrew pozorom, nie wpływają one tylko na prezentację wizualną naszego budynku, ale i zwiększają jakość ocieplenia domu, co bez wątpienia jest bardzo ważną kwestią dla każdego inwestora. Jakie elewacje sprawdzą się najlepiej dla inwestycji w miejscowości Ożarów Mazowiecki? Na które farby elewacyjne zwrócić szczególną uwagę? I czy styropian zawsze jest najlepszym rozwiązaniem przy ocieplaniu budynków? Odpowiedzi na powyższe pytania odnajdziesz w poniższym artykule!

Elewacje Ożarów Mazowiecki

Elewacje zawsze wykonuje się po zakończeniu wszystkich prac mokrych. Ocieplając ściany zewnętrzne, zawsze powinniśmy dobrać barwę tynku do pozostałych elementów – dachu, okien, a nawet drzwi. Większość domów wykańcza się właśnie tynkiem i miejscowo dekoruje płytkami klinkierowymi lub farbami elewacyjnymi, o których opowiem nieco później. Sposobów na elewacje jest kilka: jednowarstwowe (przeznaczone do tynkowania), dwuwarstwowe (warstwa ocieplenia pokrywana tynkiem), trójwarstwowe (ściana osłonowa jako gotowa elewacja lub podłoże pod tynk) oraz szkieletowe (wykańczanie oblicówką z drewna lub tworzyw sztucznych). Można więc bez trudu zauważyć, że na wykończenie elewacji ogromny wpływ ma technologia, w której zostały zbudowane ściany zewnętrzne.

Farby elewacyjne Ożarów Mazowiecki

Wybór farby elewacyjnej jest niezwykle istotne, ponieważ malowanie elewacji wykonywane jest zazwyczaj raz na kilkanaście lat. To proces czasochłonny i kosztowny, dlatego też warto spędzić nieco więcej czasu nie tylko przy wyborze odpowiedniego koloru, ale i samego produktu. Tylko w ten sposób upewnimy się, że jakość i trwałość naszej elewacji będzie bez zarzuty. Warto zwrócić uwagę tutaj na znanych producentów, których farby elewacyjne zazwyczaj charakteryzują się wysoką odpornością na wszelkie szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Styropian Ożarów Mazowiecki

Styropian to jeden z najatrakcyjniejszych i najtańszych materiałów stosowanych do ociepleń. Oferuje on niski współczynnik przewodzenia ciepła, wysoki poziom izolacyjności termicznej, jest ognioodporny i nie jest podatny na wilgoć tak bardzo jak wełna mineralna. To zdecydowanie najbezpieczniejsze i jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań w trakcie ocieplenia budynku. Jeśli pragną Państwo poszerzyć swoją wiedzę na temat dociepleń domów lub szukają sprawdzonego wykonawcy – zachęcamy do skontaktowania się z Jackbud. O ociepleniach wiemy wszystko!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się