Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian Łomianki

7 października 2019

Elewacja to istotny element każdego ocieplenia, a zwłaszcza jesienią i zimą jest to wyjątkowo ważne. To warstwa ochronna, która wpływa na nasz komfort życia, ale również przede wszystkim bezpieczeństwo chroniąc nas od wielu czynników, które mogą okazać się niesprzyjające. Ale elewacja to również wygląd. Na rynku nie brakuje oryginalnych rozwiązań spełniających indywidualne oczekiwania klientów. Wybór jest na tyle szeroki, że właściwie jesteśmy w stanie urzeczywistnić każde wyobrażenie. W drodze do celu dopasowujemy każdy element pod możliwości względem budynku, nawet odpowiednią farbę elewacyjną.

Elewacje Łomianki

To, w jaki sposób będą wykończone ściany zewnętrzne naszego domu, ma niewątpliwie wpływ na wybór materiału elewacyjnego. Przegrody murowane to standard w Polsce. Dzielą się one jednak na trzy grupy: przegrody jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trójwarstwowe. W tym pierwszym przypadku jako wykończenie stosuje się tynkowanie (przy gładkiej ścianie stosuje się tynk cienkowarstwowy). Jeśli chodzi o ściany dwuwarstwowe, można je wykończyć zarówno wspomnianym już tynkiem cienkowarstwowym lub okładziną elewacyjną. Ostatnią opcją są ściany trójwarstwowe, przy których najlepszym rozwiązaniem są cegły dekoracyjne niewymagające tynkowania- ponadto, same w sobie potrafią stanowić atrakcyjny element domu.

Farby elewacyjne Łomianki

Stojąc przed wyborem odpowiedniej farby elewacyjnej można przyprawić się o zawrót głowy. Nie należy jednak lekceważyć wagi tej decyzji. Bowiem tego typu materiały różnią się między sobą pod wieloma istotnymi kwestiami: właściwościami, kolorami, czy cenami. Co więcej, na rynku można znaleźć również całą paletę rodzajów farb fasadowych. Wciąż powinno się jednak pamiętać, że warto postawić na tę markową. Oczywiście może to wiązać się z większym kosztem, ale efekt jest zdecydowanie tego wart. Wbrew pozorom ostatecznie oszczędzamy ze względu na inwestycję, która opłaci nam się długofalowo- w przeciwieństwie do taniej farby, która być może będzie efektowna, ale z pewnością szybko będzie trzeba ją odświeżyć.

Styropian Łomianki

Niezbędnym elementem naszego domu jest odpowiednie jego ocieplenie. Styropian sprawdzi się w tej roli bezkonkurencyjnie. Cechuje się on bowiem nie tylko efektywnością, czyli utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, ale również wysoką dźwiękoszczelnością. Ponadto, styropian jest materiałem lekkim, a więc problem z jego przetransportowaniem po prostu znika. Jego efektywność może sugerować wysoką cenę, ale nie w tym przypadku- styropian jest materiałem tanim i skutecznym w jednym, co sprawia, że właściwie jest idealny do wszechstronnego zastosowania. Co więcej, odpowiednio zastosowany, chroni nas przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi.

Niezależnie, czy rozmawiamy o budowaniu elewacji, jej malowaniu, czy ocieplaniu styropianem, na nic zda się wysoka jakość materiałów, kiedy nie potrafimy jej odpowiednio wykorzystać. Mieszkańcy Łomianek i okolic mają to szczęście, że firma Jackbud służy pomocą w wykonywaniu właśnie tych prac. W końcu- nie ma to jak profesjonalna, sprawdzona i niedroga ekipa remontowo-budowlana. Zapraszamy!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się