Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian – Leszno

3 października 2019

Elewacja to istotny element prezentacji budynku. Nie tylko pełni funkcję dekoracyjną naszego domu, ale i chroni ściany zewnętrzne przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – mrozem, wilgocią, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Obecnie coraz większą uwagę skupia się również na ich wyglądzie, dzięki czemu powstają coraz nowsze rozwiązania – stosuje się już nie tylko tynki dekoracyjne, ale i trwałe farby elewacyjne. Często również łączy się kilka materiałów, tworząc nietuzinkową całość. Jeśli chcesz się dowiedzieć nieco o wykończeniu elewacji, tynkach na nią, farbach elewacyjnych i styropianie – koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca! Dowiesz się z niego wielu ciekawostek na wspomniane tematy oraz poznasz firmę, która wykona perfekcyjną elewację dla Twojej inwestycji w Lesznie!

Elewacje Leszno

Zazwyczaj ściany zewnętrzne budynków ociepla się i tynkuje, dopasowując barwę tynku do pozostałych elementów konstrukcyjnych – m.in. dachu lub drzwi wejściowych. Jak wspominaliśmy we wstępie, coraz częściej elewacje ozdabiane są rozmaitymi materiałami – np. kamieniem lub okładzinami go przypominającymi. Współcześnie najwięcej domów powstaje w technologii murowanej – tutaj ściany zewnętrzne wykańcza się tynkiem i miejscowo dekoruje rozmaitymi płytkami. To bardzo praktyczne rozwiązanie, funkcjonalne i – przede wszystkim – również niezwykle estetyczne. Jeśli więc chciałbyś, aby Twoja inwestycja prezentowała się fantazyjnie – koniecznie powinieneś przemyśleć takie rozwiązanie!

Farby elewacyjne Leszno

Na wykończenie elewacji wpływa również sposób wykonania ścian zewnętrznych. Dla przykładu, ściany jednowarstwowe przeznaczone są do tynkowania, a szkieletowe wykańcza się najczęściej oblicówką z drewna lub tworzyw sztucznych. Istotne jest jednak to, że do każdego rodzaju ścian można również zamocować rozmaite okładziny, przyklejając lub mocując do stelaża. Każdą elewację można pomalować również specjalnymi farbami elewacyjnymi, które zwiększą odporność ścian zewnętrznych na warunki atmosferyczne oraz zadbają o atrakcyjną prezentację budynku. Wybierając taką farbę, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość takiej farby – wszak malowanie budynku to inwestycja na wiele lat! Warto więc wybierać jedynie sprawdzonych producentów, na których się zwykle zawieźć nie można!

Styropian Leszno

Wykończenie elewacji zazwyczaj wiąże się z remontem lub dociepleniem budynku. Poprawienie komfortu cieplnego jest niezwykle istotne – pozwala również obniżyć koszta ogrzewania. Styropian to najczęściej i najchętniej stosowany materiał ociepleniowy ze względu na swoją cenę oraz bardzo dobre parametry izolacyjne. Ten materiał może być wykorzystany również w wielu technologiach, co bez wątpienia również jest ogromną zaletą. Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie elewację dla budynku w Lesznie i doskonale zna się na farbach elewacyjnych i innych materiałach – koniecznie zapoznaj się z ofertą Jackbud! Oferujemy usługi na terenie całej Warszawy oraz okolic. Zapraszamy do zapoznania się z pełną naszą ofertą oraz kontaktu!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się