Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian – Babice Stare

10 maja 2019

Nie od dziś wiadomo, że elewacje i farby elewacyjne to powłoki ochronne na ściany zewnętrzne każdego budynku. Chronią przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechanicznymi, a także pełnią funkcję dekoracyjną. Jeśli pragniesz właściwie ocieplonego domu w Babicach Starych, który będzie prezentował się nienagannie i zachwycał przechodniów – koniecznie przeczytaj poniższy tekst do końca!

Elewacje Stare Babice

Przed rozpoczęciem prac, warto przemyśleć nie tylko specyfikę ocieplenia, ale i kolorystykę elewacji. Właściwe dobrane barwy i materiały to podstawa, jeśli zależy nam na atrakcyjnym wizualnie budynku, do którego chętnie będą przychodzić klienci i pracownicy lub – w przypadku domu jednorodzinnego – rodzina oraz przyjaciele. Współcześnie najczęściej ściany zewnętrze zostają wykończone tynkiem i pomalowane farbami elewacyjnymi. Niekiedy stosuje się również ozdobne płytki imitujące kamień, drewno oraz okładziny z tworzyw sztucznych. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest jednak pierwsza opcja m.in. przez wzgląd na łatwość utrzymania w czystości oraz atrakcyjne ceny.

Farby elewacyjne Stare Babice

Jak wspominaliśmy wcześniej, po dokonaniu ocieplenia budynku i wykonaniu elewacji, niezbędne jest wykorzystanie farb elewacyjnych. Ich barwy są niebagatelnie trwałe i – co równie ważne – hurtownie budowlane oferują szeroki wybór kolorów, wiele firm posiada również własne mieszalnie farb i tynków. Ogromną zaletą farb elewacyjnych jest również fakt, że są paroprzepuszczalne i – w porównaniu do innych tego typu produktów – tanie. Najlepiej sprawdzają się do tynkowania i ozdabiania izolacji termicznych, w których została wykorzystana wełna mineralna, niemniej i przy innych materiałach sprawdzają się znakomicie!

Styropian Stare Babice

Styropian to zdecydowanie najpopularniejszy materiał dociepleniowy. Jeśli szukamy tego materiału konkretnie na elewację, warto poszukać bardziej specjalistycznego wyrobu tego typu. W takim wypadku styropian jest najczęściej z dopiskiem „fasada”, choć producenci nie zawsze wykorzystują to pojęcie. Warto tutaj skontaktować się z fachowcem i razem wybrać odpowiedni produkt. Najpopularniejsze tutaj jest styropian szary ze względu na największy współczynnik przewodzenia ciepła. To najważniejszy parametr dla systemów termoizolacyjnych, ponieważ to on wpływa na skuteczność ogrzewania. Dla tego materiału sprawdzą się zarówno farby elewacyjne, jak i akrylowe. Zdecydowanie warto przemyśleć zakup tych drugich, ponieważ charakteryzują się niesamowitą elastycznością oraz możliwością barwienia na intensywne kolory.

Firma Jackbud posiada wieloletnie doświadczenie w docieplenia i wykończaniu budynków. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz asortymentem hurtowni – posiadamy także mieszalnię tynków i farb. Gwarantujemy solidnie wykonanie każdego zlecenia oraz profesjonalne doradztwo w kwestii prac budowlano-ociepleniowych. Zapraszamy do kontaktu!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się