Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków – Podkowa Leśna

29 lipca 2019

Docieplenie budynku to jeden z najprostszych sposobów na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania, bez konieczności oszczędzania na komforcie cieplnym. Ba! Docieplenie budynków nie tylko zmniejsza ceny rachunków, ale i znacząco poprawia jakość temperatur w danym obiekcie. Aby tak się stało, wystarczy spełnić dwa najważniejsze aspekty prac dociepleniowych – wynająć sprawdzonych fachowców, którzy mają duże doświadczenie w tego typu robotach oraz wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Wbrew pozorom, spełnienie tych warunków wcale nie jest trudne – wystarczy znaleźć odpowiednią firmę ociepleniową, które zwykle posiadają własne składy budowlane i hurtownie. W ten sposób można uzyskać pewność, że nie tylko prace zostaną wykonane prawidłowo, ale i materiały będą fachowcom znane i jakościowo nienaganne. Jeśli jesteś ciekawy, kto doskonale ociepli dom w Podkowie Leśnej – koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem!

Ocieplenia budynków Podkowa Leśna

Cena ocieplenia budynku zależy od wielu czynników – firmy, której zlecimy wykonanie tego przedsięwzięcia, zastosowane materiały, technologia ocieplenia oraz rodzaj wykończenia elewacji. Najtańszym rozwiązaniem jest ocieplenie domu uniwersalnym styropianem, jednakże często warto przemyśleć wybór wełny mineralnej. Jest ona niezwykle elastycznym materiałem, co zapewnia szczelne docieplenie – niezależnie od metody, dla której jest aplikowana! Wełna mineralna charakteryzuje się również dużą odpornością na ogień oraz podatnością na działanie nawet bardzo wysokich temperatur. Jedyną wadą wełny jest brak wilgotności na wilgoć, którą pochwalić się może za to styropian. Ma on bardzo zbliżone parametry izolacyjne i nie nasiąka wodą, jest również nieprzepuszczalny – na jego niekorzyść przemawiać zdają się jedynie kiepskie parametry akustyczne.

Docieplenia budynków Podkowa Leśna

Obecnie najlepiej sprawdzają się dwie metody ocieplania – metoda lekka mokra oraz metoda lekka sucha. W przypadku pierwszego sposobu, warstwa izolacji zostaje przyklejona do muru i przykryta tynkiem wielowarstwowym. To najbardziej powszechna metoda i pozwala na zachowanie znakomitych parametrów termicznych przy niewielkiej grubości materiału. Niestety, charakteryzuje się również dużą wrażliwością na błędy wykonawcze, dlatego tak ważne jest zatrudnienie przy jej wykonaniu doświadczonych fachowców. W przypadku drugiej metody do mocowania warstw izolacyjnych nie stosuje się żadnych zapraw, a jedynie plastikowe kołki, zszywki, gwoździe, itp. Jej największą zaletą jest możliwość wykonywania prac bez względu na warunki atmosferyczne i mogą podjąć się jej również amatorzy – wszelkie usterki w tym wypadku można łatwo naprawić!

Ocieplenia domu Podkowa Leśna

Szukasz specjalisty, który podejmie się ocieplenia Twojego domu lub inwestycji w Podkowie Leśnej? Koniecznie skontaktuj się z firmą Jackbud! Posiadamy wieloletnie doświadczenie we rozmaitych pracach budowlanych i z przyjemnością pomożemy Państwu w realizacji budowy. Posiadamy również własną hurtownię oraz mieszalnię farb i tynków. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz skontaktowania się z nami!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się