Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków – Piastów

17 września 2019

Na ogrzewaniu można zaoszczędzić – i to poprawiając komfort cieplny w domu! Wystarczy odpowiednio ocieplić ściany zewnętrzne budynku, aby cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie. Nie możecie uwierzyć, że to takie proste? A jednak! Wystarczy rozejrzeć się wśród wykonawców i wybrać fachową firmę, która profesjonalnie zajmuje się dociepleniem budynków. Taką firmą bez wątpienia jest Jackbud, która z przyjemnością podejmuje się nowych zleceń w okolicach Warszawy – również w miejscowości Piastów! Z poniższego artykułu dowiesz się nieco o ocieplaniu domów, niezbędnych do tego celu materiałach oraz naszej firmie. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Ocieplenia budynków Piastów

Nieodłącznym elementem każdego systemu ociepleń są dwa materiały – styropian i wełna mineralna. Są one najchętniej stosowanymi materiałami, często naprzemiennie (choć nie zawsze jest to możliwe), ponieważ posiadają bardzo podobne parametry izolacyjne oraz korzystne właściwości. Ich wybór zazwyczaj jest uzależniony od technologii ocieplania oraz – po prostu – decyzji inwestora. Wełna mineralna ma znacznie atrakcyjniejsze właściwości akustyczne oraz jest najbardziej elastycznym materiałem, natomiast styropian jest odporny na wilgoć i jest artykułem uniwersalnym oraz tanim. Oczywiście, oba te materiały mają również wady – wełna mineralna nie może przebywać w wilgotnych miejscach (traci swoje właściwości izolacyjne oraz wilgoć może doprowadzić do powstawania w niej grzyba), a styropian ma znacznie gorsze parametry akustyczne. Najlepiej wybór więc dostosować do wcześniej wspomnianych technologii oraz oczekiwań i finansów inwestora.

Docieplenia budynków Piastów

Nie można wybrać jednoznacznie najlepszego materiału budynku. Podobna sytuacja ma się z metodą ocieplania budynku. Tutaj również są dwie opcje, obie równie atrakcyjne. Mowa tutaj o metodzie lekkiej mokrej i metodzie lekkiej suchej. Pierwsza polega na przyklejeniu materiału izolacyjnego do ściany zewnętrznej domu, która następnie zostaje pokryta warstwą izolacji termicznej tynkiem (najczęściej cienkowarstwowym). Metoda lekka sucha opiera się natomiast na przymocowaniu warstwy izolacji termicznej do ściany zewnętrznej za pomocą gwoździ, wkrętów lub innych elementów oraz zamontowaniu odpowiedniej warstwy elewacyjnej. Na wybór metody decydujący wpływ ma projekt oraz – tak jak w przypadku materiałów ociepleniowych – decyzja inwestora.

Ocieplenia domu Piastów

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług Jackbud. Nasza firma oferuje ocieplanie domów jednorodzinnych, hal przemysłowych oraz innych budynków publicznych i użytkowych. Wykorzystujemy materiały o najlepszych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Prowadzimy również detaliczną i hurtową sprzedaż materiałów budowlanych. Zachęcamy do kontaktu!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się