Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian Pruszków

25 lipca 2019

Wybór odpowiedniego koloru elewacji domu to najprawdopodobniej decyzja na lata. Ważne, aby była to przemyślana decyzja tak, aby kolor nie tylko dobrze się prezentował, ale też współgrał z całością, czyli kolorem dachu, okien i drzwi. Każdemu zależy, aby elewacja dobrze wyglądała na tle otoczenia. Wbrew pozorom to ważna decyzja, z którą musi się zmierzyć każdy właściciel domu jednorodzinnego. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować dla Was parę inspiracji, aby ułatwić Wam tę decyzję. Opcji farb elewacyjnych na rynku jest wiele, ale jaki kolor dobrać do brązowego dachu, a jaki lepiej współgra z grafitowym pokryciem? W jaki sposób najlepiej dopasować kolor okien i drzwi do barwy ścian zewnętrznych, pamiętając przy tym o zapewnieniu trwałego efektu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Elewacje Pruszków

Kolory najchętniej wybierane przez Polaków to jasne, uniwersalne barwy, które są “bezpieczne” w zestawieniu praktycznie z każdym kolorem dachu czy stolarki zewnętrznej. Jaki zatem kolor wybrać aby dobrze komponował się z otoczeniem?
Zanim zdecydujesz się na konkretną farbę lub tynk elewacyjny, najpierw przeanalizuj wygląd budynku i jego okolicy. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż Twój dom stanowi część krajobrazu i powinien również z nim stanowić spójną całość. Wciąż jednak należy pamiętać o ścianach zewnętrznych, dachówkach, oknach i drzwiach, które także wpływają na ogólny wygląd. W wyborze ułatwi Ci szeroki wybór farb elewacyjnych firmy Jack Bud.

Farby elewacyjne Pruszków

Jeśli mamy do czynienia z grafitowym dachem, należy wtedy unikać zbyt ciemnego koloru elewacji- w takim przypadku optycznie zleje się ona z dachem. Dobrym pomysłem tutaj będzie wybór jasnoszarej elewacji, a dodatkowym pozytywnym elementem będzie ozdobienie jej poziomymi pasami na wysokości okien w lekko jaśniejszej tonacji. W taki sposób przełamiesz monotonię całej aranżacji.
Z drugiej strony, decydując się na białą elewację, uspokoimy bogate detale budynku i dzięki temu zabiegowi nieco uspokoimy całość. Jasne barwy równie świetnie prezentują się w nieco cieplejszych odcieniach- w ten sposób nieco wyróżnisz się od reszty domów w okolicy, które zazwyczaj cechują się typową bielą. Ponadto tego typu kolory z oczywistego powodu są bardziej odporne na blaknięcie, dlatego taka elewacja będzie znacznie dłużej atrakcyjna.

Styropian Pruszków

Poza farbami elewacyjnymi, warto pamiętać o odpowiednim ociepleniu naszego domu. Zarówno zimą, jak i latem jesteśmy narażeni na skrajne temperatury. Dzięki ociepleniu styropianem problem zmiennej temperatury znika, a my możemy ją regulować według potrzeb.

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się