Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne – Wyszogród

30 sierpnia 2019

Często nie zdajemy sobie sprawę, jak ważne role pełni elewacja budynku. Do najważniejszych bez wątpienia należy ochrona przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie można zapomnieć również oraz o jej funkcji dekoracyjnej. Jeśli jesteś ciekawy jak i kiedy najlepiej wykończyć elewację oraz jakie produkty do tego wybrać – koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca! Dowiesz się również z niego nieco o firmie, która ma w swojej ofercie wykonywanie elewacji oraz z przyjemnością podejmie się niemal każdej usługi budowlanej na terenie Wyszogrodu!

Elewacje Wyszogród

Elewacja ma ogromny wpływ na prezentację budynku i dlatego warto o nią zadbać. Współcześnie jest wiele sposobów na uatrakcyjnienie jej – wielu projektantów łączy kilka materiałów, aby uzyskać niepowtarzalny efekt i wyróżnić budynek w „tłumie”. Obecnie domy często ozdabiane są drewnem, kamieniem oraz różnego typu okładzinami (zazwyczaj imitującymi wcześniej wspomniane elementy). Prawdę mówiąc, możliwość wyboru w kwestii wyglądu jest naprawdę wiele. Warto jednak – poza oryginalnym wykonaniem – zwrócić uwagę również na funkcjonalność naszej elewacji. Czy sprawdzi się dla rejonu, w którym stoi budynek? Czy zapewni bezpieczeństwo ścianom zewnętrznym? Te pytania należy zadać sobie, decydując się na konkretne materiały!

Farby elewacyjne Wyszogród

Najlepszą porą na wykończenie elewacji jest wrzesień – wówczas tynki nie zasychają zbyt szybko, a i większość prac murowanych jest już zakończenia. Sposobów wykonania wykończenia jest wiele i zależy ona tak naprawdę od inwestora oraz wykorzystanych przez niego materiałów, a także technologii w jakiej zostały zbudowane ściany zewnętrzne – czy są jednowarstwowe, dwuwarstwowe czy szkieletowe. Do każdej z nich można zamocować rozmaite okładziny – ceramiczne, kamienne, z tworzyw sztucznych… Nie można również zapomnieć o farbach elewacyjnych. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład – wszak to inwestycja na wiele lat i poza fantastycznym kolorem, powinny oferować dużą wytrzymałość na blaknięcie oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne!

Styropian Wyszogród

Styropian to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów ociepleniowych w budownictwie. Posiada on znakomite właściwości izolacyjne, które wynikają z niskiego przewodzenia ciepła. Styropian nie jest rozpuszczalny w wodzie, nie ulega pęcznieniu i nie wchłania wody. Natomiast jego odporność na ogień uzależniona jest od wielu warunków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług oraz produktów firmy Jackbud. Oferujemy nie tylko wykonywanie rozmaitych prac budowlanych, ale i posiadamy własną hurtownię artykułów budowlanych oraz własną mieszalnię farb i tynków. Kładziemy duży nacisk na spełnienie oczekiwań i potrzeb klienta, a także terminowość zleceń. Zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością wykonamy elewację – i nie tylko – na terenie Wyszogrodu!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się