Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Elewacje i farby elewacyjne styropian Łowicz

27 sierpnia 2019

Decydując się na odnowę koloru domu warto wziąć pod uwagę wiele czynników, a między nimi to, czy barwa farby będzie współgrała z kolorem dachu, okien i drzwi. Oczywiście trwałość koloru jest równie istotna, jak sam jej odcień. Jeśli oczekujesz, że elewacja będzie dobrze wyglądać na tle otoczenia, dobrze trafiłeś. Zdajemy sobie bowiem sprawę jak trudną może okazać się to decyzją. Z myślą o ułatwieniu tego dylematu, śpieszymy z poradami i garścią przydatnych inspiracji, które pozwolą Ci odnaleźć się w tym gąszczu dostępnych możliwości z zakresu farb elewacyjnych i nie tylko. W skrócie- jak wybrać odpowiednią farbę elewacyjną i nie zwariować? Odpowiedź znajdziesz czytając poniższy artykuł.

 

Elewacje Łowicz

Podczas wyboru farby elewacyjnej warto pamiętać, że barwa jest równie ważna, jak jej właściwości. Oczywiście, jasne kolory będą bardziej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zwłaszcza jeśli mówimy tutaj o ścianach zewnętrznych, które muszą radzić sobie z wieloma niesprzyjającymi warunkami pogodowymi (deszcz, grad, śnieg, a przede wszystkim tzw. jesienna “plucha”, czyli mieszanka deszczu, błota i liści). Jeśli więc planujesz pomalować elewację swojego domu na jasny kolor, skorzystaj ze sprawdzonych farb, których źródło jest Ci znane, jak np. te od firmy Jackbud, która posiada własną mieszalnię farb. W takiej sytuacji unikasz przykrych niespodzianek, a w zamian możesz być pewny zwiększonej odporności na wszelkie zanieczyszczenia, jak również ich długą żywotność. Również jeśli zauważyłeś na swojej elewacji nieestetyczne pęknięcia i rysy, możesz sięgnąć po naszą poradę i uzupełnić niedoskonałości odpowiednio dopasowanym odcieniem i rodzajem farby.

 

Farby elewacyjne Łowicz

W jaki sposób dopasować ciemny kolor ścian do pozostałych elementów domu kierując się nowoczesnym stylem budownictwa? Przede wszystkim przyjrzyj się architekturze budynku. Otóż ciemne barwy ścian świetnie komponują się z fasadami domów o białej stolarce zewnętrznej, która z kolei wydobędzie pozytywny efekt rozświetlenia. Właśnie dlatego taka barwa ścian równie dobrze pasuje do budynków wyposażonych w elementy wykonane z jasnego drewna.
Elewacje o ciemniejszej barwie tak samo efektownie prezentują się na drewnianych fasadach o dużej liczbie okien. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskasz efekt przytulnego, miłego dla oka domu w stylu skandynawskim. Niemniej jednak należy pamiętać, że drewniana elewacja wymaga odpowiedniej ochrony- jest bowiem znacznie bardziej narażona na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, które mogą prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń.

Styropian Łowicz

Planując zewnętrzne odnawianie naszego domu, należy również pamiętać o zabezpieczeniu cieplnym. Jaka izolacja sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź jest prosta, jak zainstalowanie i działanie samego produktu. Mowa tu o styropianie, który świetnie radzi sobie zarówno latem, jak i zimą utrzymując odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku. Ponadto, jest to materiał tani, a zarazem bezpieczny i solidny.

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się