Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków – Sochaczew

3 czerwca 2019

Obniżenie kosztów ogrzewania i powiększenie komfortu cieplnego zarazem – jest na to sposób! Ocieplenie ścian zewnętrznych domu lub budynku pozwala na dużą oszczędności poprawę warunków w danym lokalu. Brzmi prosto, jednakże przed taką inwestycją warto zorientować się na rynku wykonawców i odnaleźć profesjonalną firmę, która będzie kierowała się korzyścią klienta. Nieopodal Sochaczewa znajduje się Jackbud, sprawdzony realizator, który o ociepleniach budynków wie wszystko! Co jeszcze warto wiedzieć na temat takiego projektu inwestycyjnego? Jakie materiały sprawdzą się najlepiej do tego celu? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w artykule poniżej!

Ocieplenia budynków Sochaczew

Najczęściej stosowanymi materiałami ociepleniowymi są styropian i wełna mineralna. Charakteryzują się one najbardziej korzystnymi właściwościami oraz zbliżonymi parametrami izolacyjnymi. Ciężko wśród nich wybrać ten lepszy materiał, bowiem nawet ich wybór jest głównie uzależniony od potrzeb inwestora lub specyficznych technologii ocieplania, do których mają zostać wykorzystane. Jednakże nie brakuje i wśród nich różnic.
Wełna mineralna to materiał przede wszystkim elastyczny. Za jego pomocą z łatwością można wypełnić wszystko, jest ognioodporna i podatna na wysokie temperatury. Ma ona jednak i wadę, i to dość poważną – brak odporności na wilgoć. Jeśli przebywa zbyt dużo czasu w wilgotnym miejscu traci swoje właściwości izolacyjne, sprzyja to również rozwojowi grzybów oraz innych drobnoustrojów. Styropian za to jest materiałem o niskiej nasiąkliwością – w tej kwestii wygrywa z wełną mineralną. Doskonale przewodzi również ciepło i jest nieprzepuszczalny. I on nie jest idealny – ma gorsze parametry akustyczne.

Docieplenia budynków Sochaczew

Metod docieplania budynków jest wiele, jednakże najpopularniejsze są dwie – metoda lekka mokra i lekka sucha. Pierwsza z nich opiera się na przyklejeniu materiału izolacyjnego do ściany zewnętrznej domu, która następnie zostaje pokryta warstwą izolacji termicznej tynkiem (najczęściej cienkowarstwowym). Druga metoda polega na przymocowaniu warstwy izolacji termicznej do ściany zewnętrznej za pomocą gwoździ, wkrętów lub innych elementów, a w kolejnym kroku montuje się odpowiednią warstwę elewacyjną.

Ocieplenia domu Sochaczew

Jackbud oferuje usługi ocieplania domów jednorodzinnych, hal przemysłowych oraz innych budynków użytkowych. Nasza firma wykorzystuje materiały o najlepszych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Wszystkie zlecenia wykonujemy terminowo. Prowadzimy również sprzedaż – detaliczną i hurtową – materiałów dociepleniowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług oraz asortymentu naszej hurtowni. Zachęcamy do kontaktu!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się