Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków – Skierniewice

23 sierpnia 2019

Oszczędność zawsze jest mile widziana, a na ogrzewaniu można zaoszczędzić bez zmniejszania komfortu cieplnego, a nawet… znacząco go zwiększając! Tym magicznym sposobem na poprawę warunków jest ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. To zadanie proste i prawdę mówiąc, wystarczy jedynie zorientować się wśród wykonawców i wybrać sprawdzoną firmę, która doskonale zna się na docieplaniu domu oraz – co równie ważne – kieruje się korzyścią klienta. Pełnym profesjonalizmem charakteryzuje się firma Jackbud, która z przyjemnością podejmuje się realizacji tego typu inwestycji w Skierniewicach. Poniższy artykuł skupia się na najważniejszych informacjach o ociepleniu budynku oraz niezbędnych do tego celu materiałów. Zapraszamy do czytania!

Ocieplenia budynków Skierniewice

Styropian i wełna mineralna to nieodłączny element każdego systemu ociepleń. Są one najczęściej i najchętniej stosowanymi materiałami ociepleniowymi ze względu na niezwykle korzystne właściwości oraz nietuzinkowe parametry izolacyjne. Są one bardzo podobne pod względem parametrów, w związku z czym ich wybór zazwyczaj uzależniony jest od technologii ocieplania oraz potrzeb i finansów inwestora (wełna mineralna jest droższa od styropianu). Między nimi nie brakuje również innych różnic.
Wełna mineralna jest zdecydowanie bardziej elastyczna niż styropian. Z jej pomocą można wypełnić wszystkie przestrzenie w konstrukcjach ociepleniowych, jest ognioodporna i podatna na wysokie temperatury. Jej wadą jest brak odporności na wilgoć – zbyt długi czas w wilgotnym miejscu zmniejsza jej właściwości izolacyjne oraz – jak nie trudno się domyślić – może doprowadzić do powstawania grzyba oraz innych nieprzyjemności. Styropian w tej ostatniej kwestii wygrywa z wełną mineralną, doskonale przewodzi również ciepło i jest nieprzepuszczalny, jednak i on ma wadę, a są nią gorsze parametry akustyczne.

Docieplenia budynków Skierniewice

Jaki materiał jest więc najlepszy? Nie można tego jednoznacznie określić. Podobnie, jak nie można wybrać najlepszej metody ocieplania budynku. Najpopularniejsze są dwie – metoda lekka mokra i metoda lekka sucha. Pierwsza z nich polega na przyklejeniu materiału izolacyjnego do ściany zewnętrznej domu, która następnie zostaje pokryta warstwą izolacji termicznej tynkiem (najczęściej cienkowarstwowym). Natomiast metoda lekka sucha – jak sama nazwa wskazuje – opiera się na przymocowaniu warstwy izolacji termicznej do ściany zewnętrznej za pomocą gwoździ, wkrętów lub innych elementów oraz zamontowaniu odpowiedniej warstwy elewacyjnej. Podobnie jak w przypadku wykorzystania materiału, tak i tutaj wybór metody zależy od inwestora.

Ocieplenia domu Skierniewice

Nasza firma oferuje usługi ocieplania domów jednorodzinnych, hal przemysłowych oraz innych budynków publicznych i użytkowych. Korzystamy z materiałów o najlepszych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Prowadzimy również sprzedaż – detaliczną i hurtową – materiałów dociepleniowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług Jackbud oraz asortymentu naszej hurtowni.

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się