Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków – Kampinos

16 maja 2019

Jak poprawić komfort cieplny w swoim domu? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest ocieplenie ścian zewnętrznych budynków za pomocą styropianu lub wełny mineralnej. Wybór materiału nie jest jednak wcale łatwy, a i samą pracę warto zlecić fachowcom, aby nasza inwestycja sprawdzała się przez wiele lat i nie miała żadnych wad. Jeśli jesteście ciekawi, na czym polega docieplenie budynku oraz komu warto zlecić ocieplenie budynków w miejscowości Kampinos – przeczytajcie nasz artykuł do końca!

Ocieplenia budynków Kampinos

Jak wspominaliśmy wcześniej, do ocieplania budynków wykorzystuje się głównie wełnę mineralną i styropian. Mają one bardzo podobne parametry izolacyjne, jednakże nie brakuje pomiędzy nimi różnic. Ich wybór uzależniony jest od wielu pośrednich czynników, niemniej najczęściej uzależniony jest od budżetu i preferencji inwestora. Przy ocieplaniu budynków rzadko zdarzają się sytuacje, w których niemożliwe jest stosowanie ich naprzemiennie.

Docieplenia budynków Kampinos

Wełna mineralna jest jednym z najbardziej elastycznych materiałów do docieplania budynków. Pozwala na sprawne i szczelne wypełnienie miejsc w konstrukcji oraz jest łatwa w aplikacji. Ma również wiele innych pozytywnych cech – jest ognioodporna i doskonale znosi wysokie temperatury. Jedyną jej wadą zdaje się być podatność na wilgoć, przez którą to traci swoje właściwości izolacyjne. W przypadku kontaktu z wodą przez dłuższy czas, może rozwinąć się w niej również grzyb, który niekorzystnie wpłynie nie tylko na walory estetyczne domu, ale i zdrowie jego mieszkańców.
Nieco inna sytuacja jest ze styropianem. To materiał uniwersalny, który charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć – niemal wcale nie nasiąka! Najważniejszą jego zaletą są jednak możliwości w przewodzeniu ciepła – jest nieprzepuszczalny. Jego wadą są słabe parametry akustyczne, jeśli więc zależy nam nie tylko na dociepleniu, ale i wyciszeniu domu – zdecydowanie lepiej zainwestować w wełnę mineralną.

Ocieplenia domu Kampinos

Obecnie korzysta się z wielu metod ocieplania domu, niemniej najważniejsze to metody lekkie – sucha i mokra. Metoda lekka ucha opiera się na przymocowaniu warstwy izolacyjnej przy pomocy zszywek, gwoździ lub innych elementów stałych – na materiałach izolacyjnych montuje się warstwę izolacyjną. Natomiast w przypadku metody mokrej suchej wykorzystywany jest klej oraz inne podobne mu produkty, a także tynk cienkowarstwowy. Nie można tutaj jednoznacznie wybrać rozwiązania lepszego – oba mają wady i zalety, a ich efekt jest taki sam i ostatecznie zależy od wykorzystanych materiałów ociepleniowych – wełny mineralnej oraz styropianu.

Duże znaczenie w kwestii ocieplania domów mają również produkty, które do tego celu zostają wykorzystane. Warto zaopatrzyć się w komplet materiałów oraz innych elementów od jednego producenta – wówczas uzyskamy pewność, że będą one doskonale ze sobą współpracować. Nie należy również na ociepleniu oszczędzać – pamiętajmy, że to inwestycja na wiele, wiele lat. Źle wykonana „budowlanka” może także odbić się na nas finansowo w przyszłości. Dlatego też warto zainwestować w fachowców oraz solidne materiały, które zaowocują doskonałym ociepleniem i ogromną oszczędnością na ogrzewaniu domu lub innego budynku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą hurtowni oraz usług dociepleniowych Jackbud! Gwarantujemy wysoką jakość usług, terminowość oraz atrakcyjne ceny. Skontaktuj się z nami już dziś!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się