Grupa Jack-Bud
arrowWróć

Docieplenia ocieplenia domu budynków Borzęcin

16 maja 2019

Komfort cieplny w domu to absolutna podstawa. Nikt przecież nie chciałby mieszkać w budynku, w którym jest chłodno i do którego ogrzania trzeba zużywać mnóstwo surowców. Nowoczesne budownictwo ma to na uwadze, dlatego wykorzystywane do budowy domów materiały są obecnie dobierane tak, aby budynek jak najlepiej utrzymywał ciepło i był pod tym względem tani w utrzymaniu. Jednak w starych budynkach bardzo często mury są zimne – nawet latem, przy upałach na zewnątrz, jest w nich dość chłodno.

Ocieplenia budynków Borzęcin

Aby zapewnić domownikom pełen komfort, a przy tym znacznie obniżyć koszty ogrzewania, warto rozważyć opcję ocieplenia budynków. Mowa zarówno o tych starszych obiektach, jak i o nowym budownictwie, w którym z jakiegoś powodu kwestie te nie zostały odpowiednio dopilnowane. Materiały izolacyjne wykorzystywane do ocieplenia są lekkie, łatwe w produkcji i niedrogie, dlatego sama inwestycja nie obciąży kieszeni tak mocno, jak coroczne wydatki na opał. W Borzęcinie usługami w tym zakresie zajmuje się nasza firma, nie trzeba więc szukać daleko, aby znaleźć profesjonalnego wykonawcę. W niedługim czasie inwestycja zwróci się, ponieważ koszty ogrzewania błyskawicznie zmaleją. W kolejnych latach natomiast będzie już można zauważyć znaczną oszczędność.

Docieplenia budynków Borzęcin

Docieplenia budynków to tylko jedno z działań, które warto podjąć, aby obniżyć koszty ogrzewania. Kolejnym jest wymiana źródła ciepła w domu, jeśli urządzenie jest mało wydajne, zużywa dużo surowców, nie spełnia standardów bezpieczeństwa lub jego działanie jest niekorzystne dla środowiska. Stare piece można wymienić na nowoczesną technologię (np. pompy ciepła wykorzystujące naturalne źródła energii lub piece opalane peletem, ekogroszkiem itp.). Jednak aby taka inwestycja miała sens, trzeba zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne budynku, czyli zredukować ilość uciekającego z niego ciepła. Taki jest właśnie cel docieplenia. Materiały izolacyjne powinny pokryć wszystkie ściany zewnętrzne, ponadto docieplić trzeba dach oraz wymienić drzwi i okna na takie o wyższych parametrach termoizolacyjności. Wszystkie te zadania można bez problemu zlecić w okolicy Borzęcina.

Kwestia docieplenia nie dotyczy jedynie budynków mieszkalnych. Analogicznie wygląda sytuacja budynków gospodarczych, zwłaszcza wszelkiego rodzaju magazynów i składów. Przechowywane w nich materiały i produkty mogą ulec zniszczeniu, jeśli nie zapewni się im odpowiednich warunków termicznych oraz nie dostosuje poziomu wilgotności. W wychłodzonych pomieszczeniach panują niekorzystne warunki. Ich dogrzewanie generuje duże koszty, których można uniknąć, jeśli zapewni się odpowiednie ocieplenie ścian i dachów.

Ocieplenia domu Borzęcin

Jeśli interesują Cię kwestie ocieplenia domu i potrzebujesz uzyskać więcej informacji na ten temat (np. materiały, sposób wykonywania prac, koszty, czas realizacji), skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci wszystkie szczegóły, dobierzemy najlepszą dla Twojego budynku formę ocieplenia i wycenimy całą inwestycję, abyś mógł świadomie i bez wątpliwości zdecydować, czy warto ją zrealizować. Jeśli chodzi o naszą firmę, gwarantujemy najwyższy poziom wykonywanych usług, wysokiej jakości materiały oraz terminowość – cenimy bowiem czas swój i naszych klientów. Wszystkie szczegóły przedstawimy telefonicznie lub mailowo, dlatego skontaktuj się z nami w dogodnej dla siebie chwili. Serdecznie zapraszamy do współpracy mieszkańców Borzęcina i okolic!

CZYTAJ INNE AKTUALNOŚCI

Masz pytania? wątpliwości?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się